Blog: In de arena van de gemeentepolitiek

We zijn weer begonnen. Niet zozeer op het veld, maar bestuurlijk hebben we onze handen vol. Afgelopen maandag stond de eerste vergadering van het hoofdbestuur op het programma en afgelopen donderdag waren we aanwezig bij een commissievergadering van de gemeente Duiven.

De bestuursvergadering op maandag verliep rustig. We hebben alles redelijk op de rit voor zover dat kan bij een vereniging met veel vrijwilligers. Wat ons betreft kan de tweede competitiehelft beginnen. Onze aandacht ging later deze week vooral uit naar de commissievergadering bij de gemeente Duiven.

Daar stond de lichtenproblematiek op het programma. Zoals iedereen binnen de club al weet veroorzaken we met onze lampen op het oude hoofdveld overlast in de buurt. Met een journalistieke achtergrond weet ik natuurlijk hoe het allemaal werkt. Als de ambtelijke stukken op de burelen van de media komen, dan gaan de radertjes draaien. Hoewel het ‘lichtverhaal’ binnen onze club al enige maanden speelt (eigenlijk al enige jaren), heeft het nieuws nu ook de buitenwereld bereikt. Want zo werkt het nu eenmaal. Daar heb ik geen probleem mee. Als het echte probleem maar opgelost wordt.

Het is klip en klaar dat onze lampen overlast bezorgen bij de buren. Daar kunnen we lacherig over doen, maar dat is niet terecht. We hebben het met eigen ogen kunnen aanschouwen. Ik krijg regelmatig de vraag waarom dat probleem de laatste jaren pas speelt. Heel simpel. We hebben pas enkele jaren deze lampen op veld 1, het voormalige hoofdveld. Het zijn de oude lampen van veld 3 die over zijn geplaatst. Bij het aanleggen van kunstgras is daar de verlichting namelijk vernieuwd. Daarnaast groeien we als vereniging als kool. We hebben de drie velden soms tegelijkertijd nodig. En ook dat is een reden dat er nu overlast wordt veroorzaakt.

Wij als club proberen er alles aan te doen om een goede buur te zijn. En dat betekent dat veld 1, het voormalige hoofdveld, zo min mogelijk wordt benut. Alleen als het echt nodig is, staan we daar te ballen. En ja, dat komt tegenwoordig toch wat vaker voor. We zijn zoals gezegd een gezonde en groeiende vereniging.

De media leggen deze week ook de vinger op het aspect geluidsoverlast. Bij de gemeente is dat een ondergeschikt onderwerp in het ambtelijk stuk, waar niet over gestemd hoeft te worden. Maar het wordt wel benoemd. En dus heeft iedereen er een mening over. Tjsa, als je voetballende kinderen of volwassenen hebt, produceer je ook geluid. Dat is een aspect waar je binnen je club aandacht voor kunt vragen, wat we ook doen, maar waar je maar beperkt invloed op hebt.

De meest bijzondere passage in het ambtelijk stuk ging overigens over ‘geluidsoverlast door balcontacten’. Daar heb ik me wel over verbaasd. Maar deze passage zal wel een juridische achtergrond hebben en refereren aan het gevoelige voetbalkooiverhaal binnen de gemeente. Of moeten we straks weer ouderwets de lange bal hanteren zodat we minder vaak de bal raken? De commissieleden konden de humor van deze passage wel inzien. Ze vroegen zich hardop af of we in Groessen nog met een ‘lederen bal met veters’ spelen. Daar kon ook ik nog wel om lachen. Net als op de vraag of er in Groessen niet meer gejuicht mag worden of dat er hier de laatste jaren soms niet zoveel reden is om te juichen. Ook ik heb gevoel voor humor en heb meegegrinnikt. En ik weet zeker dat het de buurt daar ook niet om gaat.

Maar ik hoop wel dat de gemeenteraad volgende maand instemt met de voorgestelde oplossing. Op Lokaal Alternatief na – die partij heeft zich nu al voor het voorstel uitgesproken – lieten de andere partijen nog niet het achterste van hun tong zien. Dat bewaren ze voor de gemeenteraadsvergadering en dat zal vast weer grote artikelen in de media opleveren. Ondertussen ga ik er van uit dat het allemaal goed komt. Dat de overlast voor de buurt straks is afgelopen, dat wij gewoon het veld kunnen benutten…..en dat wij straks geen leden hoeven weg te sturen…

Sportgroet,

Sjoerd Geurts ,
voorzitter

Share
Laatste Nieuws
Hoofdsponsoren
Juni 2017
Maart 2017
December 2016
Oktober 2016
Juni 2016
Maart 2016
December 2015
September 2015
Activiteiten kalender
  • SDOL DS1-GroessenDS1 [19:00] 28 oktober 2017
  • Groessen 1- OBW 1 [14:00] 29 oktober 2017
  • Sani4all/Artemis '15 DS1-GroessenDS1 [19:00] 4 november 2017
  • 4e training Meulensteen 5 november 2017
  • GroessenDS1-Gastvrij/Wijhe '92 DS2 [19:00] 11 november 2017
  • 5e training Meulensteen 12 november 2017
  • Haarle DS1-GroessenDS1 [19:30] 18 november 2017
Wedstrijdprogramma en Uitslagen
NHV onsweb clubplugin
Dit is een test
Onze sponsoren
Hoofdsponsor VoetbalWoonplaats
Kwaliteitsslagerij Theo en Ria ScholtenGroessen
Hoofdsponsor HandbalWoonplaats
Zaal Gieling Groessen
Hoofdsponsor Jeugd & Fair PlayWoonplaats
A Sign & SafetyDuiven
Advertentie
SponsornaamWoonplaats
all-round schildersbedrijf van KerkhoffZevenaar
kapsalon Theo HeebingDuiven
colors@home Ebbers WonenDuiven
Fa. StaringGroessen
Ross video & geluidDuiven
Jan Elferink onderhoudsdienstGroessen
Grip Accountants en Adviseurs N.V.Duiven
Jeroen van de WeteringDuiven
Verweijen Sierhekken en PoortenGroessen
Henri van SchriekGroessen
Adrie SweersGroessen
Bloemberg mannenmode Zevenaar
Bloemisterij ClematisDuiven
Lentjes en Zn. AssurantienGroessen
Vermeulen serre-, veranda en kassenbouw Groessen
Averdonk aannemersbedrijf en interieurbouwGroessen
Stolwijk en Kelderman accountants en fiscalistenZevenaar
Automobielbedrijf BedeauxGroessen
van Wely loodgieters-, leidekkers- en koperwerkenGroessen / Zevenaar
DVVR communicatie en creatieDuiven
Image and More fotografieDuiven
A Signs & SafetyDuiven
Liemers Infra GroepDuiven
Lokaal AlternatiefGroessen
Zaal Gieling Groessen
Rabobank De LiemersZevenaar
Westerveld en Vossers accountants en belastingadviseursDuiven
Kwaliteitsslagerij Theo en Ria ScholtenGroessen
Wiki SolutionsDuiven
Drukwerk MaxDuiven
Bouwbedrijf Lenderink Groessen
Biologische slagerij De Groene WegNijmegen
Candea CollegeDuiven
Van Bruggen Adviesgroep De Liemers Duiven
Reclameborden
SponsornaamWoonplaats
Kwaliteitsslagerij Theo en Ria ScholtenGroessen
Mulder accountancy & adviesArnhem
Art Framing Duiven
ATH autoschadeherstelDuiven
Koninklijke Grolsch NVEnschede
De Hengelsport ReusDrempt
Grip Accountants en Adviseurs N.V.Duiven
Stolwijk en Kelderman accountants en fiscalistenZevenaar
colors@home Ebbers WonenDuiven
Talan Accountants en belastingadviseurs Zevenaar
Derksen SchoenmodeDuiven
Averdonk aannemersbedrijf en interieurbouwGroessen
Gebr. de Kinkelder BVDuiven
Reko verspreidingenWestervoort
van Essen sierbestrating en autobandenWestervoort
Zaal Gieling Groessen
KWD sportDoetinchem
Herwers Nissan Zevenaar
Vermeulen serre-, veranda en kassenbouw Groessen
Lentjes en Zn. AssurantienGroessen
DVVR communicatie en creatieDuiven
Herwers RenaultZevenaar
Rabobank De Liemers Zevenaar
Jumbo SupermarktDuiven
AT verzekeringen BVWestervoort
Autobedrijf Nijland BVDuiven
P. van de Putte Administratieve dienstverleningDuiven
Bordbusters BVHuissen
Godschalk brood- en banketbakkerijGroessen / Zevenaar
Heliotherm warmtepompenZevenaar
Automobielbedrijf BedeauxGroessen
Liemers Caravans Duiven
ABCO beveiliging Duiven
Autobedrijf WijlhuizenOoij Ubbergen
Baars klusbedrijf & stucadoorDuiven
Nikeroche Telecom ServiceDuiven
Rianne Mulder Diëtiste
Duiven / Westervoort
Kütschruiter grondverzet
Groessen
Wencop HoveniersBarneveld
Spa Nederland
Kleding Sponsoren
SponsornaamWoonplaats
Mulder accountancy & adviesArnhem
Bouwbedrijf VermeulenGroessen
Novum Nieuws Amsterdam
Best Western Hotel GielingDuiven
Willems technisch adviesbureauDuiven
Bordbusters BVHuissen
Zaal Gieling Groessen
Bloemberg mannenmode Duiven
Ewals GroupageTegelen
Interzuid transportTegelen
Potplantenkwekerij Arbeidsvreugde Groessen
Spiegel en ReflexDuiven
Installatiebedrijf Peters Didam BVDidam
ATMR kantoorinrichtingElst
Automobielbedrijf Bedeaux Groessen
Nikeroche Telecom ServiceDuiven
Kwaliteitsslagerij Theo en Ria ScholtenGroessen
Talan Accountants en belastingadviseurs Zevenaar
Schiphorst Transport & OpslagtechniekDeventer
Le Petit PainDoetinchem
Gall & Gall HendriksArnhem
A Sign & SafetyDuiven
SNS BankVelp
Wedstrijdsponsoren
SponsornaamWoonplaats
De Reus communicatie & publiciteitDuiven
Fiktech B.V.Duiven
Prick en van Houtum notarissenZevenaar
Zaal Gieling Groessen
Kwaliteitsslagerij Theo en Ria ScholtenGroessen
A Sign & SafetyDuiven
Speciale dank voor de bijdrage van alle leden van de club van 50
vvAD69AD'69
@vvAD69:
Wedstrijd @scgroessen 1- @vvAD69 1 staat op het punt van beginnen. Pupil van de week op weg naar Erik https://t.co/VjqwhNgZLM
1 dag geleden
scgroessenSportclub Groessen
@scgroessen:
De mini’s van Groessen en Duiven https://t.co/VkThMWqS8S https://t.co/OzVInFQ14D
1 dag geleden
ErikaRobbeErika Robbe
@ErikaRobbe:
RT @KoosRoelofs: Schril contrast in ranking bij 1e teams van @scgroessen na dit weekend. https://t.co/ZnPuUCkn4e
6 dagen geleden
KoosRoelofsKoos Roelofs
@KoosRoelofs:
Schril contrast in ranking bij 1e teams van @scgroessen na dit weekend. https://t.co/ZnPuUCkn4e
1 week geleden
Groessen2Groessen 2
@Groessen2:
1-3 verlies thuis tegen kermis vierende Didammers. Volgende week vrij! @scgroessen
1 week geleden
ErikaRobbeErika Robbe
@ErikaRobbe:
RT @KoosRoelofs: Eindstand @scgroessen ds1 tegen Heino 23-12.
1 week geleden
scgroessenSportclub Groessen
@scgroessen:
RT @KoosRoelofs: Eindstand @scgroessen ds1 tegen Heino 23-12.
1 week geleden
KoosRoelofsKoos Roelofs
@KoosRoelofs:
Eindstand @scgroessen ds1 tegen Heino 23-12.
1 week geleden
KoosRoelofsKoos Roelofs
@KoosRoelofs:
Met nog 5 minuten op de klok @scgroessen ds1 tegen Heino 22-12.
1 week geleden
KoosRoelofsKoos Roelofs
@KoosRoelofs:
Halverwege 2e helft @scgroessen ds1 tegen heino 19-11
1 week geleden
Categorieën
Archief